ENERGETYKA KOLEJOWA

Transformatory EOR

Nieustanie poszerzaną grupę produktów w ofercie firmy TELEKOM – OLESZNO Sp. z o.o. stanowią transformatory toroidalne jedno i trójfazowe znajdujące zastosowanie m.in. w systemach elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR). Transformatory występują jako pojedyncze urządzenia lub jako kompletne systemy zasilające z zabudowanym układem „miękkiego startu”, z zabezpieczeniem przeciążeniowym i termicznym.
Istnieje możliwość doposażenia w zestawy prostownikowe.
Transformatory oferowane są w mocach od 50 do 5000VA.

Karta katalogowa

Skrzynki zasilające (SZT, SRT, SKT)

W ostatnich latach obserwuje się coraz szersze zastosowanie materiałów kompozytowych w różnych dziedzinach przemysłu. Wychodząc temu naprzeciw TELEKOM – OLESZNO Sp. z o.o., jako pierwsza firmą w Polsce, wprowadziła na rynek kolejowy wyroby z kompozytów epoksydowych produkowanych metodą ciśnieniową. Klasycznym przykładem takich wyrobów wykonanych z kompozytu, którego składowymi są włókna zatopione w osnowie polimerowej, są np. skrzynki kablowe SKT.

Zalety tego rodzaju wyrobów to:

  • antykradzieżowość,
  • mała waga,
  • odporność na korozję atmosferyczną oraz środowiska agresywne,
  • wysoka stała dielektryczna,
  • brak właściwości magnetycznych,
  • niskie koszty eksploatacji – wyroby z kompozytów nie wymagają konserwacji,
    malowania.

Wszystkie skrzynki wyposażone są standardowo w podstawę (wspornik) do mocowania - na życzenie klienta możemy ilość wejść, wyjść oraz wielkość dławików dostosować do indywidualnych wymagań.

Karta katalogowa - Skrzynki zasilające SZT

Karta katalogowa - Skrzynki rozdzielcze SRT

Karta katalogowa - Skrzynki kablowe SKT

Szafy oświetlenia przejazdu SOP

Głównym zadaniem szaf oświetlenia przejazdu SOP jest sterowanie obwodami oświetleniowymi na przejazdach kolejowych. Ze względu na realizowane funkcje, szafy różnią się rozmiarem oraz wyposażeniem. Szafy realizują zadania sterowania obwodami zasilającymi oświetlenie przejazdu, automatycznie - na podstawie czujnika zmierzchowego i zegara astronomicznego lub ręcznie.
Załączanie i wyłączanie obwodów oświetleniowych zasadniczo jest sterowane przez zegar astronomiczny. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. bardzo duże zachmurzenie, zamiecie śnieżne, etc) obwody te załączane są sygnałem z czujnika zmierzchowego.
Szafy mogą także realizować inne funkcje wymagane przez zamawiającego. Każda szafa oprócz wymaganego dla niej osprzętu może być wyposażona w automatycznie załączające się po jej otwarciu wewnętrzne oświetlenie, zaciski sygnalizacji otwarcia drzwi, gniazdo serwisowe, etc.

Szafa wykonana jest ze wzmocnionego tworzywa, odpornego na korozję i udary. Jest elementem wolnostojącym, dostarczanym wraz w odpowiednim fundamentem.

Karta katalogowa

Komentowanie jest wyłączone.